Vrh A 2017

Chovatelská stanice

7.10.2017 se nám narodilo 8 krásných štěňátek – 3 holky a 5 kluků.

Porod proběhl velice rychle a bez komplikací. První štěňátko se narodilo 12.15 a poslední 15.22 . Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Po druhé kontrole vrhu na skoro 7 týdnech jsme dostali konečné hodnocení našeho prvního vrhu. 7x standard, 1x nestandard (slečna růžová Amy Aira má 3 korunky). 2 pejsci mají posun korunek v rámci standardu, jedna fenečka má mírný posun korunek. Skus nůžkový, všichni pejsci měli sestouplá varlata.
Štěňata mají krásné dlouhé souměrné ridge, tmavé masky a moc hezké hlavičky.
Povaha štěňátek je podle očekávání – přátelská, vyrovnaná, nebojí se žádné návštěvy, nadšeně se vrhala na tkaničky od bot příchozích návštěvníků, rádi se mazlí a jen tak něco je nevyleká.
Od malička byla vystavována různým zvukům – vysavač, vrtačka, pásová bruska, zvuky ulice, štěkající psi v blízkém okolí,… Ničeho se nebála. K cizím psům se chovala zvědavě, opatrně, ale rozhodně ne bázlivě.
Amelie se o štěňata vzorně starala až do odběru. Denně si s nimi hrála a vychovávala je.

V tuto chvíli už je většina štěňátek v nových domovech a podle zpráv se mají dobře 🙂

Jak štěňátka přibývala na váze a rostla se můžete podívat zde.

The 8 nice puppies were born on 7th October 2017 – 5 boys and 3 girls.

The delivery was very fast and without any complication. The first puppy was born at 12:15 and the last one at 15:22. The pictures of puppies you can find here.

After second control of the litter 7 puppies are standard, 1 girl is pet quality (multicrowns). 3 puppies have a small movement of crowns but in the norm of standard. All puppies have scissor bite, all boys have testicles in scrotum.

All puppies have nice long and symetric ridges, dark faces and beautiful heads.

The characters of puppies (as was expected) is freindly and stabile, they are not afraid of any visit. They know lot of sounds of surrounding (wacuum cleaner, noise from the street, barking dogs,…).

Amelie took care about them and played with them and behave them up to their leave to new homes.

All puppies are in their new homes and are well.

Zleva nahoře / from the left side at the top: Arien – tmavě modrý, Argo – světle modrý, Atimmu – tmavě zelený, Aston Argero – světle zelený

Zleva dole / from the left side at the bottom: Airon Boy – hnědý, fenky / girls: Ariette – červená, Amy Aira – růžová (nestandardní / pet quality), Anie Manon – fialová

Ze spojení Amelie a Markyho očekáváme štěňátka s klidnou a přátelskou povahou. Vzhledem k výcviku, který má Amelie za sebou, který ji baví, a Markyho dispozicím budou mít štěňátka předpoklady pro výcvik, výstavy, další chov nebo se třeba mohou stát vaším parťákem při různých sportovních aktivitách.

Štěňátka budou odchována v rodině s malými dětmi a kocourem. Budou zvyklá na běžný hluk domácnosti, cestovaní autem a budou učená základním hygienickým návykům. Protože si myslíme, že správná socializace a důslednost v poslušnosti mohou předejít plno problémům, budou štěňátka socializována a učena základním povelům.

V době odběru budou štěňátka očkovaná a odčervená. Samozřejmostí je kupní smlouva, europas (očkovací průkaz) a chovatelský servis. Na cestu do nových domů dostanou štěňátka výbavičku.